عضویت در خبرنامه

» معرفی اساتید » آقای اسماعیلی (کنکور موسیقی و آهنگسازی آکادمیک )

آقای اسماعیلی (کنکور موسیقی و آهنگسازی آکادمیک )

در سیزدهم تیرماه 1363 خورشیدی درتهران متولد شد. موسیقی را از ده سالگی و با نواختن سنتور نزد مصطفی طراحی آغاز کرد و پس از آن در محضر استادانی چون محمد علایی،‌ مسعود شناسا، پشنگ کامکار، اردوان کامکار و نصرالله ناصح پور به تکمیل دانسته های خود درزمینه ی موسیقی ایرانی پرداخت.

آهنگساز، نوازنده ی سنتور و مدرس دانشگاه

 در سیزدهم تیرماه 1363 خورشیدی درتهران متولد شد. موسیقی را از ده سالگی و با نواختن سنتور نزد مصطفی طراحی آغاز کرد و پس از آن در محضر استادانی چون محمد علایی،‌ مسعود شناسا، پشنگ کامکار، اردوان کامکار و نصرالله ناصح پور به تکمیل دانسته های خود درزمینه ی موسیقی ایرانی پرداخت. به موازات آن آغاز به فراگیری اصول ومقدمات موسیقی غربی وسپس آهنگسازی پرداخت و در محضر مهران روحانی به شاگردی نشست. علاوه بر آن در کنار دکتر شاهین فرهت و علیرضا مشایخی تجربیات آهنگسازی خود را ادامه داد و نزد دکتر آذین موحد نیز به فراگیری شیوه های آنالیز موسیقی کلاسیک و مدرن پرداخت.

از دیگر اساتید وی درحوزه ی موسیقی می توان از دکتر محمد رضا آزاده فر (روش تحقیق و‌ اتنوموزیکولوژی)،  کیاوش صاحب نسق( موسیقی الکترونیک)، پویان آزاده، علی حشمتی افشار و فهیم ممتازی (پیانو ) و لوریس هویان (رهبری ارکستر) نام برد.

وی فارغ التحصیل کارشناسی موسیقی ایرانی از دانشگاه هنر است و پس از آن با رتبه ی اول آزمون کارشناسی ارشد در رشته های نوازندگی موسیقی ایرانی و آهنگسازی وارد دانشگاه تهران شد و مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته ی آهنگسازی با پایان نامه 20 و درجه ممتاز دریافت نمود. وی عضو کانون استعداهای درخشان دانشگاه تهران است و سابقه ی دستیاری تدریس دکتر شاهین  فرهت را نیز در کارنامه دارد. وی صاحب مقالاتی به فارسی به انگلیسی است و آثاری را نیز ترجمه نموده است. او همچنین با قطعه ی "از خون سیاوش" برگزیده ی مسابقه ی آهنگسازی "داکلندز سیمفونیا" شد.

آثار انتشاراتی:

CD 

"مجلس عاشق کشی" با اجرای ارکستر سمفونیک ملی اوکراین، نشر موسیقی ارغنون1394

"آرش کمانگیر"(نوازنده ی سنتور)، نشر موسیقی آوا خورشید1392

"واپسین بدرود"(نوازنده ی سنتور)، نشر موسیقی راوی آذرکیمیا1393 

کتاب:    

"مجلس عاشق کشی"(پارتیتور)، انتشارات پارت، 1394

"ده قطعه برای سنتور"، جلد اول،(زیر چاپ)

"نقش های ساختاری هارمونی"، نوشته ی: آرنولد شونبرگ، ترجمه ی احمدرضا اسماعیلی(در مرحله ویراستاری)